Parafia Harenda
w tygodniu:

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 16.01.2022r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Spyrkówka, a w sobotę zapraszam ostatni rejon Spyrkówka.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*poniedziałek - wspomnienie św. Antoniego, opata

*środa - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

*czwartek - wspomnienie św. Sebastiana, męczennika

*piątek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; III piątek miesiąca - Koronka do Miłosierdzia Bożego

3. W ramach XIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył", dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 w naszym kościele będzie koncert zespołu "9 Siył". Serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj III niedziela miesiąca składka w podpisanych kopertach przeznaczona jest na remont naszego kościoła.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny - kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio - księgi Rodzaju i Wyjścia.

6. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Kolęda w tym roku będzie dla chętnych, którzy pragną przyjąć kapłana do swojego domu i wspólnie się pomodlić. Proszę o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych. Podczas kolędy nie będzie ministrantów, proszę o złożenie ofiary dla ministrantów. Na stole stawiamy krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło, jeśli nie ma wody święconej, to na początku modlitwy zostanie ona poświęcona. Pragnę przypomnieć, iż p. kościelny i p. organista nie chodzą po kolędzie. Ofiary na rzecz ich całorocznego utrzymania proszę przekazać podczas kolędy.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się o godz. 9:00

Plan wizyty duszpasterskiej:

* poniedziałek; Harenda Dolna (od rodz. Strączek do rodz. Topór)

* wtorek; Króle (od rodz. Piłat, w dół, strona od rzeki)

* środa; Króle (od rodz. Nędza, w górę, do rodz. Suchowian)

* czwartek; Ustup (za torem, w górę, całość)

* piątek; Bachledy (od rodz. Pęksa, w dół, do rodz. Gut)

* sobota; Bachledy (od rodz. Bachleda-Baca do PKL)