OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 NIEDZIELA ZWYKŁA - 04.06.2023r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Króle, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam pierwszy rejon Zwijacze.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - Uroczystość Najświętszej Trójcy

*środa - wspomnienie bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów franciszkańskich, których relikwie znajdują się w naszym kościele.

 

*czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), oraz wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji i miejsce ołtarzy pozostają bez zmian. Bardzo proszę o zorganizowanie się i przygotowanie poszczególnych ołtarzy przez osiedla, tak jak to było w minionych latach. I ołtarz przy Szkole - osiedla Harenda i Rafaczówki; II ołtarz przy Lewiatanie - osiedla Ustup i Spyrkówka; III ołtarz na Gutach - osiedla Guty i Bachledy; a IV ołtarz koło sklepu "Groszek" - osiedla Króle i Zwijacze. Prosimy o liczny udział w procesji zwyczajem poprzednich lat: dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, feretrony i wszystkich parafian i gości. Prosimy o przystrojenie trasy procesyjnej i domów oraz ubranie się w stroje regionalne. W oktawie Bożego Ciała procesje odbywać się będą po mszy św., a w niedzielę po sumie. Zapraszam do licznego udziału dzieci i dorosłych. (dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków w oktawie)

 

*niedziela - wspomnienie św. Barnaby, apostoła

 

3. Dziękuję za podtrzymanie tradycji majówek przy kapliczkach na Spyrkówce i Bachledach.

 

4. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, a dzisiaj o godz. 17:40.

 

5. Dziękuję rodzicom dzieci I-komunijnych za ufundowanie do naszej świątyni świątecznych obrusów ołtarzowych.

 

6. Zakończyliśmy niedawno sezon grzewczy; ogrzanie samego kościoła tej zimy wyniosło 14.800zł. Natomiast jednorazowa składka przeprowadzona w styczniu na ogrzewanie kościoła i ofiary składane przy okazji kolędy na ten cel wyniosły wtedy razem 6.100zł. Brakującą kwotę 8.700zł pokryłem z tacy. Z racji tego proszę o hojniejszą ofiarę w przyszłą niedzielę, która w całości przeznaczona będzie na ten cel. Bóg zapłać.

 

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 dodatkowa msza św. na naszym cmentarzu parafialnym.

 

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
800, 1100, 1800
w tygodniu:
1800 
Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,
34‑500 Zakopane