Parafia Harenda
w tygodniu:

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

3 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Spyrkówka, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam ostatni rejon Spyrkówka.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*wtorek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

*środa - święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

*czwartek - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

*sobota - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny m.i. "Problem kremacji"; Mały Gość Niedzielny; Staś dla najmłodszych

4. Składka z III niedzieli miesiąca, oraz z poprzednich niedziel ostatniego miesiąca, oraz składana podczas kolędy, a przeznaczona na remont naszego kościoła wyniosła 12.300zł i 100$ (45 kopert). Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5. W dniu dzisiejszym obchodzimy niedzielę Słowa Bożego.

6. Zakończyłem wizytę duszpasterską w parafii. Wszystkim, którzy mnie przyjęli składam serdeczne podziękowania i życzę obfitości łask Bożych w Nowym Roku. Dziękuję również za złożone w czasie kolędy ofiary na rzecz panów kościelnego i organisty, jak również na remont kościoła i ogrzewanie naszej świątyni. Część ofiar złożonych podczas kolędy przekazuję na misje, na Caritas i na Uniwersytet JPII w Krakowie, oraz na utrzymanie Domu Księży Chorych i Emerytów w Makowie Podhalańskim i w Swoszowicach. Jednocześnie informuję, iż rodziny nieobecne w czasie kolędy mogą się umówić indywidualnie na wizytę duszpasterską.

7. Na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy śp. Janusza Chyc-Kurosa wieczne odpoczywanie...