11 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2019r UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty, a w najbliższą sobotę zapraszam kolejny rejon Bachledy.

2. Kalendarz Liturgiczny:

* W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

* We wtorek - od godz. 17:00 spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, oraz przed uroczystością Bożego Ciała.

* W środę o godz. 9:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego - zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

* W czwartek Uroczystość Bożego Ciała - msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 uroczysta procesja do czterech Ołtarzy. Trasa procesji i miejsca Ołtarzy będzie taka sama jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o przygotowanie Ołtarzy przez Osiedla, tak jak to było w minionych latach. Prosimy o liczny udział w procesji: dzieci sypiące kwiaty, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, młodzież, feretrony i wszystkich parafian, jeśli to możliwe w strojach regionalnych, przystrojenie trasy procesyjnej i domów. Będzie to nasze publiczne wyznanie wiary w Chrystusa Eucharystycznego. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą wokół kościoła. Tradycyjnie składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

* W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika - trzeci piątek miesiąca. W tym dniu przed 55 laty Ks. Kanonik Kazimierz Podsiadło przyjął święcenia kapłańskie, obejmujemy Cię Drogi Jubilacie naszą modlitewną pamięcią.

3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:40. Zapraszamy do licznego udziału.

4. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej: Źródło - "Św. Rita wciąż pomaga", (nabożeństwo błagalne w sobotę 22 w Czarnym Dunajcu) ; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

5. Wyrażam wdzięczność Państwu Janowi i Krystynie Stoch, którzy ofiarowali do naszego kościoła krzyż; będzie on służył w ostatniej drodze naszych parafian z kościoła na cmentarz. Bóg zapłać.

6. Dziękuję również rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy ufundowali namalowany obraz przedstawiający błogosławionych męczenników franciszkańskich.

7. Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich modlących się na różańcu na Pielgrzymkę Różańcową w sobotę 22 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10:30. Szczegóły na plakacie.

Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,