1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Rafaczówki, a w najbliższą sobotę zapraszam I rejon Króle.

2. Kalendarz Liturgiczny:

1. Żale i DROGA KRZYŻOWA - odwołane.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. dodatkowo w piątek o 7:00 rano; możliwość spowiedzi od godz. 17:00, jak również przed każdą mszą św. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 17:30 - odmówić sobie w domu ze względu na ograniczenia wiernych, którzy mogą uczestniczyć w nabożeństwach (5 osób).

4. Msze św. w naszym kościele codziennie o godz. 18:00, oraz w sobotę o godz. 8:00. w tygodniu recytowane, a Komunia św. również udzielana na rękę. Zachęcamy wszystkich wiernych do wzmożonej indywidualnej modlitwy w intencji wygaśnięcia wirusa, w intencji chorych, służby zdrowia i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo.

5. Przypominam, iż zgodnie z nowymi przepisami, we mszy św. może uczestniczyć najbliższa rodzina, której sprawowana jest intencja mszalna.

6. W zakrystii można nabyć baranka wielkanocnego na stół świąteczny rozprowadzanego przez Caritas w cenie 6 zł. Kwota powyżej będzie przeznaczona na dzieła charytatywne, są również kartki świąteczne ręcznie wykonane.

7. W niedzielę 29.03 o godz. 17:30 w Tv Trwam zostanie wyemitowany reportaż o Muzeum J. Kasprowicza oraz o kościele na Harendzie. Zapraszam do obejrzenia.

8. W związku z zaistniałą sytuacją i „pozostaniem w domu” zapraszamy wszystkich naszych parafian z dekanatu zakopiańskiego, wirtualnych gości i mieszkańców całego Podhala, aby poprzez transmisję internetową wzięli udział duchowo w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Zakopanego odprawianej w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, modląc się wspólnie o ustąpienie epidemii. W rozważaniach będzie także okazja do okazania modlitewnej wdzięczności wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie, życie i przetrwanie w tych trudnych chwilach. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a zakończy w kościele Św. Krzyża. Wszyscy pozostajemy w domu, poszczególni księża z wszystkich parafii pojedyńczo będą stali wzdłuż ulic czytając kolejne rozważania stacji, nie przechodząc dalej, a tylko wóz transmisyjny będzie pokonywał całą trasę. Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej będzie możliwe dzięki transmisji na: tvpodhale.info

Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,