2 Niedziela Zwykła 17.01.2021r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Spyrkówka a w najbliższą sobotę zapraszam ostatni rejon Spyrkówka.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - wspomnienie św. Antoniego, opata

*wtorek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

*środa - wspomnienie św. Sebastiana, męczennika

*czwartek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

*niedziela - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora K.

3. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na ogrzewanie kościoła, która wyniosła 4.430zł., i nie jest to ostateczna kwota, bo przy okazji kolędy składane są również przez Was ofiary na ogrzewanie świątyni. Dzisiaj III niedziela miesiąca.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny

5. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący K E P, ogłosił przyszłą niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, do puszki przed kościołem.

6. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona w gablocie, a dotyczy szczepień: "Od piątku ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Jutro rozpoczną się szczepienia Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021

Kolęda w tym roku trochę inaczej wygląda. Jest ona na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin naszej parafii. Proszę o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych. Podczas kolędy nie będzie ministrantów, proszę o wyjście przed księdza kogoś z domowników, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania w poszukiwaniu danej rodziny. Tam, gdzie nie będzie wyraźnego zaproszenia do modlitwy i poświęcenia domu, tam nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej. Na stole, stawiamy krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło, jeśli nie ma wody święconej, to na początku modlitwy zostanie ona poświęcona. Chciałbym przypomnieć, że p. kościelny i p. organista nie chodzą po kolędzie. Ofiary na rzecz ich całorocznego utrzymania można przekazać podczas kolędy.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się o godz. 9:00

Plan wizyty duszpasterskiej:

* poniedziałek; Bachledy, od rodz. Bachleda-Baca do PKL

* środa; Bachledy, od rodz. Pęksa w dół do końca

* piątek; Ustup, za torem w górę, całość

* sobota; Rafaczówki

Parafia Harenda