OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 NIEDZIELA ADWENTU - 03.12.2023r.

 

1. Dziękuję za solidne posprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na kwiaty rejonowi Bachledy, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam kolejny rejon Bachledy.

 

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - I Niedziela Adwentu; Roraty w naszym kościele będą codziennie o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, szczególnie dzieci, aby przychodziły z własnymi lampionami, a te, które ich nie mają otrzymają je w kościele.

*poniedziałek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

*środa - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

*czwartek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

*piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw Maryi Panny - Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 - na której będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klasy III; potem spotkanie z rodzicami.

 

3. Dzisiaj w związku z czwartkowym wspomnieniem św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, można nabyć przed kościołem miód oraz wyroby pszczelarskie rozprowadzane przez Podhalańskie Zrzeszenie Pszczelarzy, które reprezentuje nasz parafianin. Serdecznie zapraszamy

 

4. Można nabyć świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece wynosi: mała 10zł, duża 15zł. Kwota ponad tę cenę zostanie przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.

 

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny pan Jan Organista będzie roznosił po domach, będzie można je również nabyć w zakrystii.

 

6. W przyszłą II Niedzielę Adwentu przypada XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, zbiórka do puszki przed kościołem.

 

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
800, 1100, 1800
w tygodniu:
1800 
Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,
34‑500 Zakopane