OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018

 

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty do naszej świątyni.

 

Trwa Adwent, gorąco zachęcamy do licznego udziału w roratach, szczególnie dzieci z lampionami. Msza św. Roratnia o godz. 17.00.

 

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*środa: wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Guadalupe, jest to również dzień Patrona naszej szkoły - Msza św. o godz. 9.00

*czwartek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

*piątek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

 

3. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, zbiórka do puszki przed kościołem, można także nabyć świece Caritas na stół wigilijny, oraz kartki świąteczne.

 

4. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej: Źródło -"Spotkanie z adwentowymi patronami", "Krzyż, który patrzy i przypomina", Gość Niedzielny - "Dwóch nowych pasterzy" - sylwetki nowych biskupów krakowskich", Mały Gość Niedzielny - miesięcznik dla dzieci w cenie 5 zł, a w nim lampion do samodzielnego złożenia, bardzo ciekawe artykuły z różnych dziedzin i wiele krzyżówek i rebusów.

 

5. Dzieci z klasy I naszej szkoły w przyszłą niedzielę przed kościołem będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane pierniki i pamiątki świąteczne.

 

6. W czasie Adwentu w sklepach na terenie naszej Parafii są wystawione kosze, do których można składać artykuły spożywcze, które przeznaczymy dla rodzin najuboższych z naszej Parafii.

 

 

 

Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,
34‑500 Zakopane
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
800, 1100, 1800
w tygodniu:
1800 

Realizacja strony

www.ejanosik.pl