Parafia Harenda
w tygodniu:

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2022r.

1. Dziękuję rejonowi Harenda, który bardzo solidnie zatroszczył się o naszą świątynię i złożył ofiarę na kwiaty, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam ostatni rejon Harenda.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

*środa - wspomnienie św. Wacława, męczennika

*czwartek - święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

*piątek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

*sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

*niedziela - wspomnienie św. Aniołów Stróżów

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny; Mały Gość Niedzielny; Staś dla najmłodszych

4. Ofiara w podpisanych kopertach z III niedzieli miesiąca, oraz z poprzednich niedziel ostatniego miesiąca przeznaczona na inwestycje przy naszym kościele wyniosła 8.850zł. (26 kopert). Bóg zapłać.

5. W piątek po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klasy IV.

6. Od I soboty miesiąca rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, w czasie których modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie - szczególnie w Ukrainie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Można zyskać odpust zupełny. Przed I nabożeństwem w sobotę będzie poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III. Gorąco zapraszamy na to nabożeństwo przez cały miesiąc październik dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci będą zbierać naklejki za udział w różańcu.

Różaniec w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Proszę o udekorowanie ołtarzy.

8. W dekanacie zakopiańskim rozpoczynamy prace mające na celu zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie młodych ludzi do udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w dniach 1 – 6 sierpnia 2023 roku. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem – młodzież w wieku 16 – 30 lat – zapraszamy w niedziele 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno – organizacyjne w Sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

9. Istnieje możliwość udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 28.01 - 04.02.2023r. Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenie do zakrystii.