Parafia Harenda
w tygodniu:

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.05.2022r.

1. Dziękuję za solidne posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Króle, a w najbliższą sobotę zapraszam ostatni rejon Króle.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - wspomnienie bł. Zofii Maciejowskiej Czeskiej, zakonnicy

*poniedziałek - święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

*piątek - III piątek miesiąca - koronka do Miłosierdzia Bożego

*sobota - wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

*niedziela - wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:40.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny - "Gigant z Ostroga" - o księdzu Witoldzie Kowalowi z Białego Dunajca, który pracuje w Ukrainie; "Czy warto inwestować w fotowoltaikę i solary?".

5. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca, ofiary w podpisanych kopertach przeznaczone są na inwestycje przy naszym kościele.

6. Wyrażam ogromne podziękowanie P. Wojciechowi Strączkowi i jego pracownikom za ścięcie drzew na cmentarzu parafialnym, które posłużą nam do ogrodzenia cmentarza.

7. Ks. Kazimierz organizuje pielgrzymkę parafialną do Częstochowy i Leśniowa w dniu 30 maja (poniedziałek); zapisy w zakrystii; koszt 80zł; wyjazd o godz. 6:00 z parkingu przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

8. Dzisiaj o godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z udziałem Orkiestry Dętej i Banderii Konnej. Czas uroczystości fatimskich to wspólna modlitwa w tym roku w intencji dziękczynnej za dar obecności św. Jana Pawła II na Skalnym Podhalu a także modlitwa za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Zwijacza, oraz śp. Janusza Koska - wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie......