Parafia Harenda
w tygodniu:

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

1. NIEDZIELA - 26.09.2021r.

1. Dziękuję za bardzo solidne posprzątanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty rejonowi Harenda, a w sobotę zapraszam ostatni rejon Harenda.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana

*poniedziałek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

*wtorek - wspomnienie św. Wacława, męczennika

*środa - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

*czwartek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

*piątek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

*sobota - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny - "Przebity zakonnik" - o stygmatyku św. O. Pio; "Znów zakochałam się w życiu" - o brązowej medalistce z olimpiady w Tokio z Cz. Dunajca. Mały Gość Niedzielny - dla dzieci.

4. Składka z III niedzieli miesiąca, oraz z poprzednich niedziel ostatniego miesiąca, przeznaczona na planowane inwestycje przy naszym kościele wyniosła 1.300zł (7 kopert) Bóg zapłać ofiarodawcom

5. W czwartek po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa msza św. rano o godz.7:00; odwiedziny chorych od godz. 8:00; spowiedź od godz. 17:00; nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. A w I sobotę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 17:30.

7. Od I piątku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, w czasie których modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Gorąco zapraszamy do odmawiania różańca dzieci, młodzież i dorosłych.

Różaniec w dni powszednie przed mszą św. o godz. 17:30, a w niedzielę po mszy św. o godz. 11:00. Można zyskać odpust zupełny za odmówienie różańca.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Proszę o udekorowanie ołtarzy.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Lesisz ... wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie