1. NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Króle, a w sobotę zapraszam kolejny rejon Króle.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

*poniedziałek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości

*wtorek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

*środa - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; nowenna do M. Bożej

*piątek - III piątek miesiąca - koronka do Miłosierdzia Bożego

*sobota - wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy

*niedziela - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

3. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej: Źródło - ; Gość Niedzielny - "O ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość"; "O mało znanym w Polsce Jozafacie Kuncewiczu"; "O współczesnych męczennikach"; Cuda i Łaski Boże - w całości poświęcony Cudowi Eucharystycznemu w Poznaniu; CHit - największa tajemnica wiary.

1. św. w naszym kościele codziennie o godz. 18:00, oraz dodatkowa w sobotę rano o godz. 8:00.

4. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku dotyczy Sudanu Południowego.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta do puszek na dzieła charytatywne z okazji III Światowego Dnia Ubogich.

6. Zachęcam do adoracji N. Sakramentu w środę i piątek o godz. 17:30.

7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mieczysława Bachlede-Kubańskiego. Wieczne....

Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,