1. NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty do naszej świątyni rejonowi Harenda, a w sobotę zapraszam kolejny rejon Harenda.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męczennika

*wtorek- święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

*środa - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Koscioła

*czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

*piątek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

*niedziela - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

3. Składka z III niedzieli miesiąca oraz z poprzednich niedziel ostatniego miesiąca przeznaczona na inwestycje przy naszym kościele wyniosła 4890zł (20 kopert) Bóg zapłać.

4. Zachęcam do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego, - wiele ciekawych artykułów; Mały Gość Niedzielny; "Polska Fatima" - co się dzieje w sanktuarium maryjnym na Krzeptówkach w Zakopanem?, oraz dużo humoru i ciekawych artykułów dla dzieci.

5. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, w czasie których modlić się będziemy szczególnie za Ojca Świętego, za Synod, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, o ustanie epidemii, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Bardzo gorąco zapraszam do odmawiania różańca dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec w dni powszednie będzie przed Mszą św. o godz. 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Można zyskać odpust zupełny za odmówienie Różańca w kościele, bądź w rodzinie (5 dziesiątków). Dzieci każdego dnia będą dostawały obrazki i poznawały cudowne obrazy Matki Najświętszej i związane z nimi miejsca w Polsce, gdzie ludzie wypraszali ratunek dla swoich rodzin i parafii, gdy kraj nawiedzały różnego rodzaju epidemie.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek dodatkowa Msza św. rano o godz. 7:00; odwiedziny chorych od godz. 8:00; spowiedź od godz. 17:00, a po mszy św. w piątek, spotkanie z młodzieżą z klasy VIII i średniej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W sobotę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 17:30.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11:00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy.

Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,