Parafia Harenda
w tygodniu:

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

1. NIEDZIELA ADWENTU - 05.12.2021r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty rejonowi Bachledy, a w sobotę zapraszam ostatni rejon Bachledy.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj - II Niedziela Adwentu, roraty w naszym kościele codziennie o godz. 18:00, a w sobotę rano o godz. 8:00. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, szczególnie dzieci, aby przychodziły z własnymi lampionami, bądź otrzymają w kościele.

*poniedziałek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

*wtorek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

*środa - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny - msze św. o godz. 8:00 i 18:00 - na której będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klasy III; godzina łaski 12:00 - 13:00.

*piątek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Loretańskiej

*niedziela - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Guadalupe

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny -

4. W czasie Adwentu w sklepach na terenie naszej parafii wystawione są kosze, do których można składać artykuły spożywcze. Przeznaczymy je dla rodzin najuboższych z parafii.

5. Można nabyć świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę wynosi - mała 7zł, duża 13zł. Ponad tę kwotę zostanie przeznaczona na pomoc dla najbiedniejszych.

6. Dzisiaj w II niedzielę Adwentu przypada tradycyjny Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, zbiórka do puszki przed kościołem.

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, pan Organista będzie roznosił po domach, będzie można je również nabyć w zakrystii

8. Na miejsce wiecznego spoczynku w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy śp. Franciszkę Gąsienica-Groń, oraz śp. Zofię Gołębiak... wieczne odpoczywanie racz im dać Panie....