XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 18.11.2018

1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty do naszego kościoła.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*dzisiaj:wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

* poniedziałek: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

* wtorek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

* środa: wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny i nowenna do M.B. Nieust. Pomocy

*czwartek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy-patronki muzyki kościelnej

*piątek: wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika

*sobota: wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

* w przyszłą niedzielę: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.

3. Każdego 22 dnia miesiąca odprawiane jest w kościele w Czarnym Dunajcu nabożeństwo do św. Rity patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpoczyna się ono procesją z relikwiami św. Rity, odczytaniem próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynoszą wierni ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. W tym miesiącu wypada to we czwartek, rozpoczęcie o godz. 17.00.

4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Źródło , Gość Niedzielny a w nim wiele ciekawych artykułów, oraz bezpłatny dodatek IPN "Odrodzenie" z okazji 100 r. odzyskania niepodległości.

6. Dzisiaj przed kościołem jest kwesta na dzieła charytatywne z okazji Światowego Dnia Ubogich.

7.W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Walkosza. Wieczne odpoczywanie....

Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,