11 października 2018

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 07.10.2018

 

 

1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiary na kwiaty do naszego kościoła.

 

2. Dziękujemy także za przygotowanie ołtarzy na dzisiejszą procesję, po Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy.

 

3. Na nabożeństwach różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca świętego, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu modlić się będziemy za zmarłych. Zachęcamy wszystkich do odmawiania Różańca, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, jest nas na różańcu naprawdę mało, szczególnie dzieci. Można zyskać odpust zupełny za odmówienie Różańca w kościele, 5 dziesiątków z rozważaniami.

 

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* dzisiaj w niedzielę przypada: wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej,

* we wtorek: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

* w sobotę: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

* w przyszłą niedzielę: wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque

 

5. Za tydzień będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które wspiera edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na cmentarzu Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, a po niej Msza św.

 

7. Zbiórka na chorego na autyzm Mateusza z Raby Wyżnej z zeszłej niedzieli wyniosła 1410,- zł. Rodzina wyraża wdzięczność za Waszą ofiarność. Bóg zapłać.

 

8. Została uruchomiona strona internetowa naszej parafii, na której można znaleźć m.in. ogłoszenia i intencje mszalne: www.parafiaharenda.pl

 

9. Wyrażam wdzięczność naszemu Panu kościelnemu Władysławowi, który sam zaimpregnował gonty na dach naszego kościoła.Bóg zapłać.

 

10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Źródło, a w nim m.in. "Różaniec to sposób życia" - o obietnicach Matki Bożej dla odmawiających różaniec,; Gość Niedzielny, a w nim m.in. "Sprawa Chrystusa" - bezpłatny dodatek - płyta DVD - prawdziwa historia dziennikarza, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa.; Nasza Arka, w całości poświęcona świętemu Janowi z Kęt - profesorowi Akademii Krakowskiej.

 

11. Msza św. wieczorna z soboty jest już liturgicznie z niedzieli, dlatego każdy kto z jakiś przyczyn nie może uczestniczyć w niedzielę np z powodu pracy, nauki - taka msza św. sobotnia zastępuje niedzielną.

 

 

Domyślny tytuł artykułu.

Realizacja strony

www.ejanosik.pl

MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i święta
800, 1100, 1800
w tygodniu:
1800 
Parafia Harenda
ul.Harenda 14a,
34‑500 Zakopane