6 NIEDZIELA WIELKANOCNA - 05.05.2024r.

1. Dziękuję za bardzo solidne posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rejonowi Króle, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam kolejny rejon Króle.

2. Kalendarz Liturgiczny:

*dzisiaj – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

*poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

*środa Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

*niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

3. Przez cały miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:40. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

4. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące – tzw. „dni krzyżowe”.

5. Od maja do października, w drugą niedzielę miesiąca będzie dodatkowa Msza św. w kaplicy na cmentarzu parafialnym o godz. 15:00. Proszę o posprzątanie kaplicy rodziców dzieci rocznicowych.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św. będzie w czwartek 9 maja po majówce.

7. Spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych będzie w wtorek 7 maja po majówce.

8. Zakończyliśmy sezon grzewczy w kościele. Ofiary zebrane w styczniu na ogrzewanie kościoła, oraz złożone przy okazji kolędy wystarczyły na pokrycie faktur. Bóg zapłać.

Realizacja strony

www.ejanosik.pl